Menu strony
Start
O firmie
Aktualności
Galeria
Program Lojalnościowy RAPHAEL
Ciekawe strony
Kontakt
- - - - - - -
PORADNIK:
 
Jak wiązać muszkę?

muchaZwykłe wiązanie muszki

Muszka jako ozdoba szyi narodziła się w okresie Regencji. Początkowo wiązano muchy dosyć pokaźnych rozmiarów. Stopniowo, aż do XIX wieku, zmniejszała się jej wielkość.

Do naszych czasów w modzie pozostały dwie jej odmiany. Zwykła mucha to idealna ozdoba dla mężczyzn chcących oryginalnie podkreślić swoją osobowość i w elegancki sposób wyróżnić się z tłumu.

Najlepiej zacząć najpierw od zwykłego węzła, jeżeli dotąd nie nosiłeś muszki albo używałeś wcześniej zawiązanej (gotowej).

W obu przypadkach ogromnie ważne jest, abyś nie wykręcał materiału w trakcie wiązania – w przeciwnym razie nigdy nie wyjdzie ładna „talia” i gładkie „skrzydełka”.

Zwykła muszka jest łatwa do zawiązania i idealnie nadaje się do noszenia na co dzień w intenywnych kolorach, a także na służbowe i prywatne okazje.

Sposób wiązania

Image

1. Najpierw wyrównać długość obu końców wstążki.
2. Lewy koniec wstążki zagiąć z przodu w pętelkę, tak aby koniuszek był skierowany w prawą stronę (tak powstanie prawe skrzydełko muszki)
3. Teraz chwycić drugi koniec wstążki i przełożyć go w środku nad prawym skrzydełkiem do góry.
4. Ten sam koniec wstążki wetknąć od góry do pętli i pociągnąć go do dołu.
5. Aby uformować lewe skrzydełko muszki, wkładamy koniec wstążki do pętelki i lekko przekręcamy koniuszek wstążki do tyłu. Skrzydełko przekładamy od przodu przez pętle połowy węzła.
6. Ściągamy kokardkę i ładnie rozprostowujemy oba jej skrzydełka. Węzeł nie powinien być tak mocno zaciśnięty jak w wersji klasycznej.