Menu strony
Start
O firmie
Aktualności
Galeria
Program Lojalnościowy RAPHAEL
Ciekawe strony
Kontakt
- - - - - - -
PORADNIK:
 
Dobrana para

paraŚlub jest jednym z najpiękniejszych wydarzeń naszego życia. Panie wyobrażają sobie ten dzień już od dziecka, śniąc o bialej sukni i cudownej oprawie tych szczególnych chwil ...

Dla Panów jest to przeżycie równie intensywne. Aby zachować szczególny charakter tej ważnej uroczystości, należy dobrać strój do swojej osobowości - zachować klasę i styl ...

ROMANTYCZNY
Panom o romantycznej duszy proponujemy surdut lub stylizowany frak.

Już przed wojną frak był obowiązkowym strojem balowym, a jego skrojenie wymaga wiedzy, talentu i perfekcji wykonania.

Surdut powinien być czarny. Ważne, by dobrać do niego odpowiednią kamizelkę i muszkę - eleganckie i oczywiście białe. Frakowa koszula powinna być z uszytywnionym gorsetem, krytym zapięciem i stójką z łamanym kołnierzem.

Romantyczna Panna Młoda może założyć zwiewną, lekką, uszytą z cienkiego tiulowanego materiału suknię z podniesioną nieco talią, która nadaje niezwykłej kobiecości.

Włosy powinny być upięte w delikatny kok, zwieńczony spinką w kształcie kwiata, który doda dziewczęcego uroku, zaś wiązanka z "polnych kwiatów" nada bajkowego charakteru.

Romantyczna Para do kościoła powinna podjechać oczywiście dorożką z czterema białymi końmi, a przyjęcie weselne odbywać się może w stylizowanym pałacu lub zamku.

STYLIZOWANY
Salony. Wielkie bale. Klasyka minionej epoki.

Przenieśmy się kilkadziesiąt lat wstecz ubierając klasyczny smoking - strój dżentelmenów.
Należy pamiętać, że smoking wymaga białej koszuli z łamanym lub klasycznym kołnierzykiem, wiązanej czarnej muchy oraz koniecznie pasa smokingowego lub kamizelki. Smoking jest stworzony do sztucznego światła. Swoim blaskiem grają wówczas jedwab oraz lampas taśmy smokingowej wzdłuż szwu bocznego spodni.

U boku "wystylizowanego" Pana Młodego niewątpliwie pięknie prezentować się będzie Panna Młoda ubrana w gorset i plisowaną lub marszczoną spódnicę. Całość stroju doskonale dopełnią atlasowe buty na wysokim obcasie, półdługi welon i stylowy bukiet z róż.

Tak piękna para, jadąc do kościoła w stylizowanym samochodzie retro wzbudzi z pewnością zachwyt niejednego obserwatora.

• NOWOCZESNY
Odrobina ekstrawagancji? Trochę szaleństwa?

Wciąż popularne są garnitury w linii long - wydłużone marynarki z nieco zmienionymi proporcjami, z mniejszymi klapami, z delikatnymi subtelnymi listewkami zamiast patek przy kieszeniach i fantazyjnymi guzikami.

Tę wyjątkową okazję można uświetnić też ascetyczną marynarką o wydłużonej linii, dopasowanej do ciała, z krytą plisą i kołnierzem Mao, czyli wyraźną stójką.
• KLASYCZNY
Elegancja to podstawa.

Panowie, którzy wybiorą klasyczny granitur mogą być pewni, że zachowają klasyczne zasady mody. Odpowiednio skrojony garnitur musi leżeć idealnie na swoim właścicielu. A dobrana do garnituru koszula i krawat sprawią, że strój nabierze charakteru i niezwykłej klasy.

Panna Młoda wybierze białą, długą suknię z koronkowymi dodatkami w średniowiecznym "balowym" stylu. Do tego koniecznie długi welon lub woalka opadająca na twarz, długie rękawiczki i buty na wysokim obcasie. Klasycznie wyglądają suknie bez ramiączek lub z bufiatymi rękawami i lekko poszerzanym dołem. A do kościoła oczywiście .... limuzyną.