Menu strony
Start
O firmie
Aktualności
Galeria
Program Lojalnościowy RAPHAEL
Ciekawe strony
Kontakt
- - - - - - -
PORADNIK:
 
Jak dobrać koszulę?
koszulaSchludny elegancki wygląd mężczyzny w dużej mierze zależy od właściwej dbałości o wygląd i dopasowanie koszuli. Bez wątpienia musi ona być starannie wyprasowana, szczególnie rękawy gładkie, a nie w kant.

Koszula i krawat stanowią spójną całość wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na świadome dostosowanie stroju do okoliczności. Poprzez oryginalną kompozycję można wykreować wlasy niepowtarzalny styl.

Klasyczne zasady ubioru wymagają, by do garnituru nosić koszulę z dlugim rękawem. Należy tak dobrać rozmiar koszuli, by mankiety lekko wystawały spod rękawów marynarki.

Pojedyncze mankiety około 1-2 cm, natomiast podwójne mogą być wysunięte nieco więcej. Ostatnio modny jest fason marynarki bardzo dopasowanej w talii, jakby nieco za małej, wówczas koszula znacznie wysuwa się z rękawa.

Do eleganckiego garnituru wręcz niedopuszczalna jest koszula z krótkim rękawem.  Prawdziwy dżentelmen chętnie nosi koszule z makietami zapinanymi na spinki. Warto pokusić się o taką koszulę zwłaszcza na wyjątkowe okazje.

Spinki dobieramy kolorystycznie do pozostałych elementów męskiej biżuterii: zegarka, klamry paska czy spinki do krawata. Możemy pokusić się o spinki do mankietów z kamieniami szlechetnymi.
Dobrze jeśli będą spójne kolorystycznie z innymi barwnymi akcentami naszego stroju.

Kołnierzyk koszuli powinien być odpowiednio dopasowany. Zbyt luźny wygląda nieestetycznie, zbyt ciasny uwiera i kusi, by rozpiąć guzik pod szyją.
Należy pamiętać, że rozpięta koszula "pod krawatem" (nawet jeśli to tylko jest jeden guzik od kołnierzyka) nigdy nie będzie wyglądał elegancko. Jeśli zakladamy koszulę sportową lub po prostu bez krawata wtedy nie zapinamy ostatniego, górnego guzika.